Find en regnvandskonsulent – Københavns Universitet

Regnvandskonsulent > Find en regnvandskonsu...

Find en regnvandskonsulent

En regnvandskonsulent kan hjælpe dig med løsninger på hvordan du bedst håndterer regnvand på din grund. 

Herunder findes den samlede liste over uddannede regnvandskonsulenter i Danmark. Regnvandskonsulenterne er inddelt efter den region, hvor de arbejdede på det tidspunkt de tog uddannelsen. Herefter er de sorteret efter by inden for regionen og herefter for- og efternavn. 

Alle regnvandskonsulenter på listen har givet samtykke til at deres navn og kontaktoplysninger må fremgå, så tag endelig kontakt til en regnvandskonsulent nær dig. 

Fyn

Nyborg
Kenneth Færch
Birkely Riven/Hestekurser.dk v/Jesper Birkely Rasmussen
65 36 11 63
info@birkely.dk

Nørre Aaby
Thomas Rasmussen
Ronæs Entreprenør v/Thomas Rasmussen
20 65 16 03
kloakmanden.tr@gmail.com

Odense
Daniel Romer Jensen
E. Stein Frandsen Anlægsgartnerfirma ApS
28 87 37 55
daniel@steinfrandsen.dk

Odense
Jonas Madsen
Sparvath ApS
91 89 21 26
jonas@sparvath.ino

Vester-Skerninge
Johanne Braskov
Johanne Koch Braskov
johanne@okologiskemadhaver.dk

Hovedstaden

Albertslund
Hans Wernberg
Care4nature ApS
28 10 21 88
hw@care4nature.dk

Albertslund
Merete Hauge Lak
Landskabsarkitekt Merete Hauge Lak v/Merete Hauge Lak
20 77 02 60
merete.lak@gmail.com

Ballerup
Rolf Bekker Ravnskov
Orbicon A/S
26 50 31 73
robr@orbicon.dk

Charlottenlund
Johnny Mikael Kjeldsen
Thomsen's ApS
kloak@thomsens.dk

Fredensborg
Claus Nordentoft Holsteen Petersen
Holsteen Byg ApS
42 13 83 04
cp@holsteenbyg.dk

Frederiksberg
Henrik Bormann
Codan Forsikring A/S
hbm@codan.dk

Frederiksberg
Loa Jenny Jonatansdottir
Schulze+Grassov ApS
loajenny@hotmail.com

Frederiksberg
Marko Miletic
Marko Miletic
50 43 08 10
mapkec@gmail.com

Frederiksværk
Mikkel Angly Norby
Norplan Entreprise A/S
24 44 74 73
mikkel@norplan.dk

Frederiksværk
Rie Birk Lauridsen
Cirkelhaven v/Marie Christine Birk Lauridsen
61 40 20 62
riebirk@gmail.com

Gentofte
Andrew Richard Downes
Park og Vej, Drift, Gentofte Kommune
26 89 71 94
arid@gentofte.dk

Gentofte
Jes-Henning Bohn
Bohn Kloak v/Jes-Henning Bohn
22 40 13 72
bohnkloak@live.dk

Gentofte
Lars Jensen
Landskabsentreprenør Sven Bech A/S
40 10 29 40
lj@svenbech.dk

Gentofte
Michael Albrechtsen
Landskabsentreprenør Sven Bech A/S
21 27 43 36
ma@svenbech.dk

Glostrup
Bo Nielsen
Sweco Danmark A/S
bo.nielsen@sweco.dk

Glostrup
Jan Høeg
Anlægsgartnerfirmaet Kirkegaard A/S
20 60 35 66
kloak@kirkegaard.nu

Glostrup
Jens Poulsen Schmidt
Anlægsgartnerfirmaet Kirkegaard A/S
43 73 31 08
jens@kirkegaard.nu

Hedehusene
Thomas Niels L. Hjortsø
Hjortsø Hus & Have v/Thomas Niels Lovman Hjortsø
27 34 89 19
thomas@hjortsoe.dk

Helsinge
Jacob Wang Petersen
NS Gartner A/S
26 28 83 44
awp@nsgartner.dk

Helsinge
Stig Trollebø
NS Gartner A/S
60 17 81 51
kontor@nsgartner.dk

Helsingør
Daniel Faber Pedersen
Boliggården
25 26 30 24
dfp@boliggaarden.dk

Helsingør
Jan Donatzky Pihl
Boliggården, Vapnagaard
49 25 26 31
jdp@boliggaarden.dk

Helsingør
Marianne Skovgaard Borchmann
Boliggården, Vapnagaard
49 25 26 31
marianneborchmann@hotmail.com

Herlev
Bolette Hafldan-Nielsen
Herlev Kommune
Bolette.Halfdan-Nielsen@herlev.dk

Herlev
Kirsten Høi
Herlev Kommune
44 52 64 59
kirsten.hoi@herlev.dk

Hillerød
Kristina Cederborg
Agrovi I/S
krc@agrovi.dk

Hillerød
Øystein Grandorf
Hillerød Kommune
72 32 23 12
oygr@hillerod.dk

Hvidovre
Brian Berg
Per Aarsleff A/S
40 44 25 28
bbe@aarsleff.com

Hvidovre
Brian Hinge Mikkelsen
Grøn Entreprise A/S
22 11 30 00
mikkelsen@groenentreprise.dk

Hvidovre
Hans Peter Sørensen
A + Anlæg ApS
26 79 43 09
hans@alletiders-anlaeg.dk

Hvidovre
Kenneth Hulten Staugaard
A + Anlæg ApS
23 74 27 41
info@alletiders-anlaeg.dk

Hvidovre
Lars Hejgaard
Grøn Entreprise A/S
40 51 93 99
hejgaard@groenentreprise.dk

Hvidovre
Magdalena Katarzyna Hermansen
Høje-Taastrup Kommune Driftsbyen
21 78 83 04
magdalenahe@htk.dk

Hvidovre
Martin Richter Andersen
A + Anlæg ApS
martin@alletiders-anlaeg.dk

Hvidovre
Michael Sundahl
Per Aarsleff A/S
misu@aarsleff.com

Ishøj
Stefan Mertz
Ishøj Kommune
stefan.mertz@gmail.com

Jægerspris
Anders Sørensen
Dansk Byg & Anlæg IVS
29 89 83 62
dboa@outlook.dk

Kastrup
Thomas Isafold
Isafold Have og Parkanlæg v/Thomas Isafold Nielsen
40 92 15 65
thomas@isafold.org

Kgs. Lyngby
Annie Fuursted
COWI A/S
45 97 24 27
avf@cowi.com

Kgs. Lyngby
Eva Rosengren
ZBC Efteruddannelse
20 78 73 37
erol@zbc.dk

Kgs. Lyngby
Michelle Andersen
Lyngby-Taarbæk Kommune
45 87 56 09
mican@ltk.dk

Kokkedal
Cathrine Teichert
Ebbe Dalsgaard A/S
ct@edas.dk

Kokkedal
Søren Dalsgaard
Ebbe Dalsgaard A/S
mail@edas.dk

København K
Janne Klinkby
Thing Brandt Landskab ApS
30 64 33 36
jk@thing-brandt.dk

København K
Jørm Ambs Willerslev
Bang & Beenfeldt A/S
25 97 70 90

København K
Signe Lilleskov Nielsen
Rubow Arkitekter A/S
sln@rubowarkitekter.dk

København N
Jonas Olsen
Stenbroens v/Jonas Thor Olsen
26 80 27 65
jonas@stenbroens.dk

København NV
Anders Adams
Københavns Kommune
24 91 80 04
f77h@tmf.kk.dk

København NV
Danny Oppenheuser
Acting Bygherrerådgivning
27 25 34 70

København NV
Henrik Bruun
Bruun - Den Grønne Gartner v/Henrik Bruun
25 34 40 31
henrikbruun@msn.com

København NV
Niels Henrik Hansen
Wissenberg A/S Rådgivende Ingeniører F.R.I
27 25 34 67
nhh@wissenberg.dk

København NV
Sebastian Arendes Weinreich
Københavns Kommune
24 91 80 64
es9r@tmf.kk.dk

København S
Boris Koppel
Tmf - Byens Anvendelse - Center For Parkering
33 66 52 00
borkop@tmf.kk.dk

København S
Karin Hartmann
Tmf - Byens Anvendelse - Center For Parkering
33 66 52 00
aa1a@tmf.kk.dk

København V
Charlotte Darre
Clean
chd@cleancluster.dk

København V
Lotte Lindgaard Andersen
Clean
24 22 92 28
lla@cleancluster.dk

København Ø
Florence Hansen
Peter Jahn & Partnere A/S, Bygge- og Renoveringsrådgivning
35 43 10 10
fh@pjp.dk

København Ø
Jonas Bjørn Ringheim
Biologisk Insitut Københavns Universitet
28 75 00 21
jbringheim@science.ku.dk

Lynge
Dennis Tinggaard
Den Unge Gartner A/S
22 23 22 01
dt@dug.dk

Roskilde
Jesper Kristian Worm
RTS Vilvorde - Kantinen
30 18 01 29
jw@rts.dk

Roskilde
Marc Emil Larsen
Roskilde Domsogns Kirkegårde
46 35 08 90
marc.e.larsen@gmail.com

Roskilde
Thomas Gudmundsen
Malmos A/S
21 84 58 23
tgu@malmos.as

Rødovre
Henning Westphal
Petri & Haugsted A/S
51 17 28 58
hew@petri-haugsted.dk

Rødovre
Kim Bundgaard
Petri & Haugsted A/S
23 41 81 71
kib@petri-haugsted.dk

Rødovre
Ralph Manscher
Hellbrecht Entreprise ApS
71 71 00 71
ralph@hellbrecht.dk

Rødovre
Sonny Giersing
Faunus, Anlægsgartner & Brolæggerfirma ApS
20 26 79 75
info@faunus-anleg.dk

Skibby
Jesper Ørnbo
JØ Anlæg v/Jesper Ørnbo
20 71 35 90
joe-anlaeg@hotmail.dk

Skibby
Nikolai Larsen
Anlægsgartner Gottlieb A/S
nml@gartnergottlieb.dk

Skovlunde
Morten Klitgaard Jensen
Helge Lønhart A/S af 1986
mkj@lonhart.dk

Skævinge
Hans Christian Ridder
H C Maskinstation v/Hans Christian Ridder
29 44 01 09
h.c.maskinstation@mail.dk

Søborg
Berit Rørbøl
Gladsaxe Kommune
29 57 59 70
berror@gladsaxe.dk

Søborg
Dennis Jensen
D.J. Ejendom- og Kloakservice v/Dennis Ivan Jensen
21 23 32 96
dennisogjensen@gmail.com

Søborg
Kurt Thuesen
K. T. Anlægsgartner A/S Aut. Kloakmester
40 62 46 70
kt@ktanlaeg.dk

Taastrup
Jacob Sivertsen
F.J. Poulsen's Anlægsgartneri I/S
40 95 96 56
jacob@fjp-anlaeg.dk

Taastrup
Martin Poulsen
F.J. Poulsen's Anlægsgartneri I/S
40 95 96 51
mp@fjp-anlaeg.dk

Taastrup
Max Ochwat
F.J. Poulsen's Anlægsgartneri I/S
40 95 36 72
mo@fjp-anlaeg.dk

Valby
David Arge Malmberg
Københavns Kommunes Bygge- Og Boligdirektorat
BW29@tmf.kk.dk

Valby
Kiri Cantell Møller
Københavns Kommunes Bygge- Og Boligdirektorat
b40t2@tmf.kk.dk

Vallensbæk Strand
Andreas Brønnum
Scheller, Hougaard & Petersen A/S
ab@shp.dk

Vallensbæk Strand
Jan Møller
Scheller, Hougaard & Petersen A/S
40 68 09 29
kphs@shp.dk

Vallensbæk Strand
Nikolaj Kummerfeldt
Scheller, Hougaard & Petersen A/S
40 78 02 36
nk@shp.dk

Veksø Sjælland
Svend Gregersen
Furesø Kloak & Beton ApS
40 37 13 67
sg@f-k-b.dk

Værløse
Matin Hvidberg Schwartz
Milford I/S
20 64 24 03
mhs@milford.dk

Midtjylland

Auning
Jacob Bauer Nørgaard
VAM A/S
52 19 60 39
jbn@vam.dk

Auning
Michael Vestergaard
VAM A/S
27 61 28 87
mvg@vam.dk

Brabrand
Kenneth Hummelmose Hørning
Buus Anlægsgartner A/S
30 92 02 56
kh@buus-ag.dk

Brabrand
Morten Rosenkrands Gjedsted
Buus Anlægsgartner A/S
30 92 02 59
mg@buus-ag.dk

Brabrand
Silas Toxvig Overgaard
Buus Anlægsgartner A/S
30 92 02 54
so@buus-ag.dk

Herning
Henrik Steffensen Bach
Herning Kommune
henrik.bach@herning.dk

Hinnerup
Morten Henningsen
HPH Totalbyg A/S
25 94 49 08
mmh@hph-totalbyg.dk

Lystrup
Camilla Bank Andersen
26 17 97 09
cba@stedvis.dk

Løgstrup
Lars Bach
LARSBACH HAVE & LANDSKAB
61 28 55 75
larsbach@live.dk

Randers
Nels Herholdt Madsen
Entreprenør Nels Herhold Madsen ApS
21 93 04 40
nels.herholdt@gmail.com

Randers
Peter Christensen
Vandmiljø Randers A/S
30 73 08 20
pech@vmr.dk

Randers
Pia Rothmann
O.P. Anlæg ApS
42 36 63 93
pia@opanlaeg.dk

Randers
Ib Rothmann
Sem Teamet ApS
42 50 74 60
ib@sembyg.dk

Randers
Jan Poulsen
Vandmiljø Randers A/S
38 41 12 28
japo@vmr.dk

Randers
Jessika Kalstrup
Randers Arkitekten ApS
60 40 83 38
jka@randersarkitekten.dk

Randers
John Steen Smidt
OKNygaard A/S
50 60 15 98
jsm@oknygaard.dk

Randers
Lars Ingemann Sørensen
Sem Teamet ApS
28 88 99 39
lars@sembyg.dk

Randers
Martin Høj
OKNygaard A/S
81 88 93 59
mah@oknygaard.dk

Ringkøbing
Niels T. Nielsen
Ringkøbing-Skjern Kommune
20 34 39 05
niels.nielsen@rksk.dk

Risskov
Jesper P. Høeberg
MT Højgaard A/S
22 70 35 28
jph@mth.dk

Risskov
Marie Bloch Hansen
MT Højgaard A/S
52 82 92 04
mbh@mth.dk

Roslev
Pia Frederiksen
Salling Entreprenørfirma A/S
30 92 19 00
pia@entr.dk

Silkeborg
Krista Elleby Krøler
Constructa A/S
61 34 09 39
kk@constructa.dk

Silkeborg
Michael Lysbjerg Brund
Envidan A/S
27 15 37 70
lysbjerg@hotmail.com

Stoholm Jylland
Kim Madsen
Kloakmester Kim Madsen ApS
61 68 53 65
kim@madsenskloak.dk

Viborg
Benny Lajer Ragner
Ragners Entreprenørfirma ApS
40 96 22 22
benny.ragner@gmail.com

Viborg
Bent Juul Gregersen
Hededanmark A/S
27 78 61 04
bengr@skag.dk

Viborg
Lone Thastum Skjødt
GRØNNE GLIMT havedesign v/Lone Thastum Skjødt
61 60 66 80
mail@groenneglimt.dk

Viborg
Nikolaj Engelund
Orbicon A/S
22 10 42 08
nike@orbicon.dk

Viborg
Thomas Hansen Bødewadt
Hededanmark A/S
boedew@gmail.com

Viby J
Anders Olsen
Per Aarsleff A/S
20 26 33 00
aol@aarsleff.com

Viby J
Benny Gutfeld
Per Aarsleff A/S
20 26 33 20
bgu@aarsleff.com

Viby J
Bodil Sørensen
Center For Miljø og Energi, Magistratafdelingen
51 17 87 14
bos@aarhus.dk

Viby J
Henrik Rasmussen
Per Aarsleff A/S
40 44 25 26
hera@aarsleff.com

Viby J
Kurt Tang Lauridsen
Per Aarsleff A/S
klau@aarsleff.com

Viby J
Ole Lønberg
Per Aarsleff A/S
20 26 33 87
oll@aarsleff.dk

Aarhus
Søren Rostved
SLA
31 69 74 49
sro@sla.dk

Aarhus C
Michael Brask
NCC Industry A/S Århus Sten & Grus
23 33 27 14
mcb@ncc.dk

Brovst
Ove Lyhne Jensen
AMU Nordjylland Sandmoseskolen
96 33 26 39
olj@amunordjylland.dk

Nordjylland

Hjørring
Peer Haslund Sørensen
Blik & Co. ApS
kontakt@blikogco.dk

Hjørring
Thomas Gerhauge
Forsvaret og Forsvarsministeriets Styrelser
72 81 34 84
fes-pso14@mil.dk

Løgstør
Carsten Ytting Nielsen
Henrik og Madsen A/S
cy@hm-murer.dk

Løkken
Henrik Furrebæk Christensen
Furrebæks Anlæg v/Henrik Furrebæk Christensen
fur-anleg@live.dk

Vodskov
Kim Larsen
VME Simonsen & Wendt A/S
24 27 15 85
kkl@vme-as.dk

Aalborg
Carsten Bøgel Andersen
Frandsen & Søndergaard, Rådgivende Ingeniørfirma K/S
20 86 26 25
cba@f-s.nu

Aalborg
Karina Vedel Kronborg
Frandsen & Søndergaard, Rådgivende Ingeniørfirma K/S
20 86 26 25
kvk@f-s.nu

Sjælland

Borup
Carsten Olsen
CC Vækst ApS
26 22 59 60
mail@ccvaekst.nu

Borup
Charlotte Dan Olsen
CC Vækst ApS
22 28 45 39
charlotte@ccvaekst.nu

Borup
Klaus Nielsen
OKNygaard A/S
27 87 74 21
kni@oknygaard.dk

Borup
Martin Frederiksen
OKNygaard A/S
27 87 74 15
mfr@oknygaard.dk

Borup
Michael Wendel
OKNygaard A/S
27 87 74 10
mwe@oknygaard.dk

Gadstrup
Claus Augustinus
Køge Bugts Anlægsgartner ApS
20 14 05 59
kloak@kba-gartner.dk

Greve
Carsten Schmidt Hansen
Grøn Vækst A/S
58 11 21 00
csh@groenvaekst.dk

Greve
Stine Krüth Andersen
Grøn Vækst A/S
58 11 21 00
sa@groenvaekst.dk

Holbæk
Signe Nielsen
FORS A/S
30 78 61 59
sba@fors.dk

Holeby
Benny Christoffersen
KF Entreprise v/Kim Friis
26 78 24 51
kfebenny@gmail.com

Kalundborg
Frank Martin Sørensen
Kalundborg Kommune
23 29 53 87
frank.sorensen@kalundborg.dk

Kalundborg
Kenneth Kølleskov Hansen
Kalundborg Kommune
23 29 53 87
keha@kalundborg.dk

Kalundborg
Morten Winter Paaske
Climahouse ApS
42 71 91 40
mp@climahouse.dk

Kalundborg
Rasmus Møller
Climahouse ApS
mp@climahouse.dk

Karise
Jens Petersen
Alslev Anlæg
40 45 54 61
jens@alslev-anlaeg.dk

Korsør
Martin Nør
Slagelse Kommune Entreprenørservice
58 57 54 30
matnr@slagelse.dk

Korsør
Recai Kara
Slagelse Kommune Entreprenørservice
58 57 54 30
recai@slagelse.dk

Korsør
Svend Erik Hansen
Slagelse Kommune Entreprenørservice
58 57 54 30
sehan@slagelse.dk

Køge
Anders Valentin
Klar Forsyning A/S
23 28 63 65
ava@klarforsyning.dk

Køge
Bettina Precht Simonsen
Klar Forsyning A/S
24 92 88 60
bsi@klarforsyning.dk

Næstved
Nicolas Daniel Ilnov
Grøn Vækst A/S
60 92 85 35
nicolas@ilnov.dk

Ringsted
Lasse Skjold Petersen
Ringsted Forsyning A/S
61 19 42 75
lsp@ringstedforsyning.dk

Ringsted
Thomas Fjeldving
Ringsted Forsyning A/S
51 48 10 94
tfj@ringstedforsyning.dk

Sakskøbing
Martin Søndergaard
Erik Frederiksens Eftf. ApS
22 52 83 57
efe@live.dk

Sønderjylland

Egtved
Søren Nørskov
Anlægsgartneriet Nørskov A/S
51 23 27 17
noerskov@anlaegsgartneriet.dk

Haderslev
Christina Bess Hansen
Haderslev Kommune
74 34 23 10
chbh@haderslev.dk

Kolding
Palle Mørkøre
Bluekolding Spildevand A/S
pamo@bluekolding.dk

Rødekro
Thomas Gilbert
Chr. Johannsen A/S
eb@byggeriforpengene.dk

Skærbæk
Jens Christian Latter
Jens Chr. Multiservice v/Jens Christian Latter
53 28 00 25
jenschrlatter@gmail.com

Stenstrup
Esben Knudsen
51 24 49 63
knudsen.esben@gmail.com

Sønderborg
Jette Kubiak Hadberg
Sønderborg Kommune
88 72 71 52
jhad@sonderborg.dk

Sønderborg
Maibrit Kock Petersen
Sønderborg Kommune
88 72 74 14
mbpt@sonderborg.dk

Tønder
Bo Kjelkvist
Kjelkvist A/S
40 16 04 09
bk@kjelkvist.com

Tønder
Jens Maybom
Kjelkvist A/S
40 16 04 09
jm@kjelkvist.com

Vejle
Lea Hjelholt
Green Solutions ApS
22 71 22 66
info@greensolutions.dk

Vejle
Sebastian Skipper Ravn
Danske Maskinstationer og Entreprenører
22 63 86 88
sr@dmoge.dk

Vojens
Flemming Holm
Arkil A/S
flh@arkil.dk

Øvrige

Norge, Fredrikstad
Liv Marie Bodal
COWI A/S Fredrikstad
+47 41 41 71 40
lmb@cowi.com

Norge, Stavanger
Jack Ravnsbæk
Stavanger Kommune
+47 99 12 89 96
jack.ravnsbaek@stavanger.kommune.no

Sverige, Limhamn
Malene Vetlejord
Powervase AB
malene@powervase.com